Katarzyna Klemba

Nie docenia się dobrodziejstwa rozstań, a przecież rozejście się ma taką samą wartość jak spotkanie – stanowi początek nowego sposobu na życie.

Éric-Emmanuel Schmitt

Nazywam się Katarzyna Klemba i witam Ciebie serdecznie na moim blogu.

Wbrew głównej tematyce bloga i powyższemu cytatowi nie będę namawiać Cię do rozstań, rozwodów.

Nie ma większej wartości w życiu, niż górnolotnie mówiąc miłość, a tak naprawdę dobry, wartościowy związek z osobą którą decydujesz się wspólnie tworzyć "coś większego".

Jednakże ideały, ideałami, a życie czasem zmusza nas do zmiany planów i dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości. Czasem robimy to z własnej inicjatywy, czasem jesteśmy do tego zmuszeni, okolicznościami. Nie zmienia to faktu, że wraz ze zmianą w życiu osobistym, bardzo często musimy dostosować do tego rzeczywistość prawną.

Ja jestem dla Ciebie właśnie po to - żeby ułożyć Twoje życie pod względem prawnym. Żebyś łatwiej mogła/mógł stworzyć "nową / nowego Ty"

Z biegiem czasu blog stał się również miejscem, w którym znajdziesz porady dotyczące problemów prawnych ściśle osobistych ale nie związanych tylko z rozwodami. Dużo wiedzy jest w nim również na temat upadłości konsumenckiej. Pojawiać się też będą artykuły na tematy inne, jednakże zawsze związane ze sferą osobistą. 

Blogi moje traktuje jak takie małe "moje domy / przystanie". Tak więc w tym domu będziemy "rozmawiać" na temat: rozwodów, separacji, podziałów majątku, alimentów, konkubinatów, związków partnerskich.

Chcesz poznać mnie bardziej?

Poniżej odpowiem na pytania, które mogą Ci się nasunąć. 

Dlaczego zostałam prawnikiem?

Wszystko zaczyna się od marzeń...

Jako małe dziecko marzyłam aby zostać politykiem [nawet miałam pomysł, że zostanę prezydentem ;)], chciałam zmieniać świat, służyć społeczeństwu i szeroko pojętej Ojczyźnie… W wieku około 14 lat zrozumiałam jednak, że polityka, delikatnie mówiąc, na tym nie polega, że w takim globalnym znaczeniu o zrealizowanie tych celów będzie ciężko. Postanowiłam zostać sędzią, rozstrzygać sprawiedliwie spory między ludźmi, zażegnywać konflikty… W trakcie studiów prawniczych stwierdziłam jednak ostatecznie, że zamiast osądzać, wolę doradzać, pomagać ludziom. 

Dlaczego pisze bloga?

Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi

St. J. Lec

Historyk Alan Taylor pytany dlaczego piszę odpowiedział zaś: 

A w jaki inny sposób dowiedziałbym się, co myślę?

Oczywiście jest to troszkę żartobliwe podejście ale moim zdaniem nie można mu odmówić prawdziwości.

Piszę bloga, żebyśmy mogli się w ogóle poznać, bo bez tego, w dzisiejszym świecie, są małe szansę żeby do tego doszło.

Jestem Radcą Prawnym, specjalizującym się dziedzinach prawa najbliższych, najważniejszym sferom Twojego życia.

Praktykę swoją ukierunkowałam na prawo rodzinne, prawo pracy i prawo ubezpieczeń społecznych.

Nawiązując do specjalizacji lekarskich, można powiedzieć, że jestem prawnikiem rodzinnym :)

Prywatnie oprócz prawa interesuję się rozwojem osobistym, sportem, nowoczesnymi technologiami. Czytam kryminały. Lubię również aktywnie spędzać czas, grywam rekreacyjnie chodź b. intensywnie w squasha.

Zapraszam do kontaktu.

Czego możesz po mnie się spodziewać:

100%
Zaangażowania
95%
Nieomylności
100%
Dyskrecji
85%
Poczucia humoru
96%
Usatysfakcjonowanych Klienów